.

قهوه ربوستا چری مدیوم در وزن های مختلف

Robusta Cherry
هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
4513

ناموجود

معرفی

دان قهوه روبوستا چری (Robusta Cherry) یکی از نوعیت‌های قهوه روبوستا است که برای تولید آن از دانه‌هایی استفاده می‌شود که در وضعیت میوه‌ای (چری) هستند. گیاه قهوه روبوستا در بسیاری از نواحی گرمسیری رشد می‌کند و در بسیاری از کشورها، از جمله ویتنام، برزیل، اندونزی و غیره کشت می‌شود.

بررسی تخصصی

اما برای دان قهوه روبوستا چری مدیوم، می‌توان گفت که بیشترین تولید آن در کشور ویتنام صورت می‌گیرد. ویتنام در سال 2020، با تولید بیش از 17 میلیون تن دانه قهوه، بزرگترین تولیدکننده قهوه روبوستا در جهان بوده است. البته این قهوه در مناطق دیگری همچون برزیل و اندونزی نیز کشت می‌شود، اما حجم تولید آن در این کشورها کمتر است.


لازم به ذکر است که برای دان قهوه روبوستا چری نیز می‌توان نوعیت‌های مختلفی را در نظر گرفت که بستگی به نوع گیاه قهوه، منطقه کشت و شرایط آب و هوایی دارد.دان قهوه روبوستا چری در برشته کاری مدیوم دارای ویژگی‌های طعم و عطری متفاوت با دان قهوه روبوستا چری در برشته کاری دیگر است. در برشته کاری مدیوم، قهوه دارای طعم و عطر تلخ، قوام و بدنی متوسط و نت‌هایی از شکلات تلخ، بادام و کرم است. همچنین در قهوه روبوستا چری مدیوم، نت‌های میوه‌ای و شیرینی کمی کمتر نسبت به دان قهوه روبوستا چری در برشته کاری روشن مشاهده می‌شود.


به طور کلی، دان قهوه روبوستا چری به دلیل داشتن قوام و بدن بالا و نت‌های تلخ، برای تهیه انواع قهوه‌هایی مانند اسپرسو، لاته و کاپوچینو مناسب است. البته ویژگی‌های قهوه بستگی به نوع دانه، منبع و کشور تولید، شرایط پخت و دم کردن و نحوه ذخیره‌سازی دارد و ممکن است در تجربه‌های مختلف، طعم و عطر قهوه تغییر کند.


دان قهوه روبوستا چری دارک در برشته کاری دارک دارای ویژگی‌های متفاوت با برشته کاری مدیوم یا روشن است. در برشته کاری دارک، دانه‌های قهوه به دمای بالاتری پخته می‌شوند تا نسبت به برشته کاری مدیوم و روشن، طعم و عطر قوی‌تر و بدن و قوام بیشتری داشته باشند. ویژگی‌های دان قهوه روبوستا چری در برشته کاری دارک عبارتند از:

1- طعم و عطر تلخ و قوی با نت‌هایی از شکلات تلخ، دود، بادام و کارامل.

2- بدن و قوام بالا و سنگین با کمترین اسیدیته ممکن.

3- حفظ برخی از نت‌های طبیعی قهوه مانند طعم و عطر، اما در برشته کاری دارک نت‌هایی شدیدتری بروز می‌کنند.

4- به دلیل پخت تاریک، دانه‌های قهوه به دلیل سوزش قوام و بدن بیشتری به خود می‌گیرند.

5- دان قهوه روبوستا چری در برشته کاری دارک برای تهیه انواع قهوه‌هایی مانند اسپرسو و لاته با قوام و بدن بالا و طعم تلخ و شدید مناسب است.

لازم به ذکر است که ویژگی‌های دان قهوه روبوستا چری در برشته کاری دارک بستگی به نوع قهوه، منبع و کشور تولید، شرایط ذخیره‌سازی و روش خشک کردن قهوه دارد و ممکن است در تجربه های مختلف، طعم و عطر قهوه تغییر کند.

مشخصات

مشخصات دان قهوه

 • منطقه
  جنوب غربی ویتنام
 • ارتفاع از سطح دریا
  900تا 1200 متر
 • نت
  میوه ای, شیرینی, شکلات تلخ
 • طعم یادها
  شکلات تلخ, بادام, خامه
 • بهترین روش عصاره گیری
  اسپرسو
 • روش فرآوری
  Washed
 • اسیدیته
  متوسط
 • مقدار کافئین
  متوسط
 • خاستگاه
  ویتنام, برزیل
ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
4513
۰
۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید