.

قهوه کنیا MH در وزن های مختلف

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3541
۸۴,۰۰۰
۰%
۸۴,۰۰۰

معرفی

دان قهوه عربیکا کنیا MH از منطقه مونت کنیا در کنیا تولید می‌شود. این منطقه در غربی کنیا واقع شده و به عنوان یکی از مناطق معروف تولید قهوه در این کشور شناخته می‌شود.

کشت قهوه در منطقه مونت کنیا در ارتفاعات بالای 1800 تا 2200 متر بالای سطح دریا صورت می‌گیرد. این ارتفاع بالا و هوای خنک و مرطوب منطقه، به تولید قهوه با کیفیت و عالی در این منطقه کمک می‌کند.
دان قهوه عربیکا کنیا MH با طعم و عطری متفاوت و منحصر به فرد شناخته می‌شود.

با توجه به مراحل مختلف تولید و فرآوری این نوع قهوه، طعم و عطری میانی میان قهوه‌های آفریقایی و آمریکای لاتین دارد. برخی از ویژگی‌های طعم و عطر دان قهوه عربیکا کنیا MH عبارتند از:

- طعم شیرین با نت‌های توت فرنگی و میوه‌های قرمز
- عطر شبیه به زنبق و وانیل با تلخی متعادل
- بدون تلخی و با پس ذوقی میوه‌ای

بررسی تخصصی

به طور کلی، دان قهوه عربیکا کنیا MH یک قهوه با طعم شیرین و بدون تلخی و با پس ذوقی میوه‌ای است که از طریق روش شستشوی خشک فرآوری می‌شود.
راه‌های مختلفی برای استخراج عطر و طعم قهوه وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای نوع قهوه‌ای مخصوص به خود مناسب است. به طور کلی، روش استخراج قهوه از دانه‌های قهوه به دو دسته روش‌های فشاری و روش‌های نوشیدنی تقسیم می‌شود.


اگر برای تهیه نوشیدنی قهوه از دان قهوه عربیکا کنیا MH استفاده می‌کنید، بهترین روش عصاره‌گیری برای این نوع قهوه، استفاده از دمنوش‌گیر یا فرنچ پرس می‌باشد. با استفاده از این دو وسیله، می‌توانید عطر و طعم قهوه را به صورت مناسب و با کیفیتی بالا استخراج کنید.


استفاده از دمنوش‌گیر به شما اجازه می‌دهد تا با اندکی زمان و با استفاده از دمای مناسب، عطر و طعم قهوه را به صورت کامل استخراج کنید. همچنین، فرنچ پرس نیز یک روش معمول استفاده شده برای تهیه نوشیدنی قهوه است که در این روش، قهوه در آب داغ غوطه‌ور می‌شود و سپس با استفاده از فیلترهای مناسب، عصاره‌ای کامل و با طعم قوی و منحصر به فرد استخراج می‌شود.
برشته کاری متوسط (Medium Roast) یکی از محبوب‌ترین برشته‌کاری‌های قهوه است که برای دان قهوه عربیکا کنیا MH نیز مناسب است. در این برشته کاری، قهوه به مدت زمانی کوتاهی با دمای حدود 200 درجه سانتی‌گراد برشته می‌شود که موجب می‌شود طعم و عطر قهوه تا حدی حفظ شده و بوی خامه و تلخی ملایمی در قهوه ایجاد شود. برخی از ویژگی‌های دان قهوه عربیکا کنیا MH در برشته کاری متوسط عبارتند از:

- طعم ملایم و تلخی متعادل
- عطر کمی تند و ملایم
- رنگ قهوه کمی روشن‌تر و سبک‌تر نسبت به برشته کاری تاریک
- بدون افزودن طعم پخته و جوزی به قهوه

در کل، برشته کاری متوسط به عنوان یکی از برشته کاری‌های محبوب برای دان قهوه عربیکا کنیا MH، یک ترکیبی از طعم و عطر ملایم و تلخی متعادل را به ارمغان می‌آورد که برای بسیاری از افراد لذت‌بخش است.

مشخصات

مشخصات دان قهوه

 • منطقه
  مونت
 • ارتفاع از سطح دریا
  1800 تا 2200 متر
 • نت
  میوه های قرمز, زنبق, وانیل, میوه ای
 • طعم یادها
  توت فرنگی, وانیل
 • بهترین روش عصاره گیری
  فرنچ پرس
 • روش فرآوری
  Washed
 • اسیدیته
  متوسط
 • مقدار کافئین
  متوسط روبه کم
 • خاستگاه
  کنیا
ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3541
۸۴,۰۰۰
۰%
۸۴,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید